KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13483019

nr 1348 3019

Alfred Thörne

(1850-1916), Sverige

Oljemålning, Man vid fors, Signerad, 1882. Olja på pannå, 37x25 cm

Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 21 september 2020
kl 19:19:35

21/9 13:16:41 1      2.000 kr
21/9 19:13:38 2      Vinnande bud

Alfred Thörne

Läs mer om Alfred Thörne